Rozdiel medzi taškou a kabelkou

Najmä dámy pri nákupoch či diskusiách medzi kamarátkami často používajú slová ako kabelka či taška. Viete však, aký je rozdiel medzi týmito dvoma slovnými pomenovaniami?

Taška

Pojem taška predstavuje veľkú množinu všetkých pomôcok, ktoré sú používané na prenos akýchkoľvek vecí. Medzi základné časti tašky patrí okrem z troch strán pevne uzatvoreného priestoru aj držadlo, popruh či rukoväť. Medzi tašky patrí široká škála pomôcok na nosenie vecí od igelitiek, batohov, školských aktoviek, kabeliek či kufrov. Najväčšie tašky sú taktiež vybavené kolieskami na uľahčenie manipulácie.

stockimages / FreeDigitalPhotos.net

stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Kabelka

Kabelka je menšia až stredne veľká taška, ktorá slúži na prenos osobných vecí či menších dokumentov. Je považovaná za významný módny doplnok, pričom kabelky sú určené nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Kabelka vznikla už v starovekom Egypte, kde bola používaná na prenos cenností, ktoré daná osoba vlastnila. Aj toto využitie kabeliek sa zachovalo až dodnes.

Kabelky sú dostupné v rozličných veľkostiach, od miniatúr pripomínajúcich peňaženky na ramienku až po obrovské, do ktorých sa zmestia aj rámiky na fotografie rozmeru A3.

 

Módne trendy výrazne ovplyvňujú názor na aktuálne pekné kabelky, ktoré sú in. Prehľad zaujímavých kúskov s možnosťou kúpy nájdete aj na stránke crossbody.sk