Rozdiel medzi snubným prsteňom a obrúčkou

Svadba je veľký deň pre nevestu aj pre ženícha. No väčší deň pre vtedy ešte potencionálneho ženícha sú zásnuby a všetko, čo sa odohráva predtým. Musí zistiť, aký veľký prst má jeho vyvolená, aby vybral správnu veľkosť prsteňa, potom vybrať taký, ktorý ju očarí a ešte predtým musí našetriť aspoň dva až tri svoje mesačné platy, pretože toľko by mal zásnubný prsteň Stáť. Ale aký je rozdiel medzi zásnubným prsteňom a obrúčkou?

Zásnubný prsteň
Zásnubný prsteň by mal, no nie je to pravidlom, drahší ako obrúčka. Vyberá ho muž sám tak, aby prekvapil ženu a ani slovom sa jej o svojom úmysle nezmieni. Kupuje ho vtedy, keď ju chce požiadať o ruku a býva väčšinou z bieleho zlata s očkom na drahý kameň. Keď požiada svoju priateľku o ruku a tá súhlasí, navlečie jej ho na prstenník ľavej ruky a nevesta ho nosí až do dňa svadby, keď ho vymení za obrúčky. Po svadbe ho môže opäť nosiť aj s obrúčkou na jednom prste, nemusí ostať skrytý v šperkovnici.

Kate's Engagement Ring

Obrúčka
Obrúčky už vyberá budúci manželský pár spoločne. Najčastejšie bývajú zo zlata a úplne jednoduché s čistým dizajnom, bez kamienkov či očiek. Kto ich zaplatí je na vzájomnej dohode, môže ich zaplatiť ženích, spoločne alebo rodičia ženícha či nevesty. Nosia sa až odo dňa svadby, keď si ich počas obradu navzájom navlečú na prstenník ľavej ruky. V prípade, že časom niektorému z páru zhrubnú prsty nie je škandál, keď nosí obrúčku na retiazke na krku.

Ktorý je dôležitejší?
Nedá sa povedať, ktorý je dôležitejší, no zásnubný prsteň púta oveľa väčšiu pozornosť, pretože, keď ho žena dostane, býva to často prekvapenie, ktoré nikto nečaká a tento prsteň chce každý vidieť. Keď si pár vymení obrúčky, na svadobnej hostine obrúčky nepútajú takú pozornosť. Avšak znamenajú a vyjadrujú silnejšie puto ako zásnubný prsteň, pretože ich nosia obaja z páru, teda je to vzájomné, zatiaľčo zásnubný prsteň je len prísľub ženy mužovi.