Rozdiel medzi sídlom a virtuálnym sídlom spoločnosti

Je na vás, či sa rozhodnete ísť klasickou cestou pri zakladaní spoločnosti a vystáť si všetky tie dlhé rady, vyplniť formuláre a nechať sa zomlieť byrokratickým mlynom alebo využijete jednoduchšiu cestu založenia spoločnosti a necháte to na ľudí, ktorí sa tomu profesionálne venujú. Ale už vtedy by ste mali byť rozhodnutý, či si vyberiete virtuálne sídlo spoločnosti alebo regulárne. Viete, aký je medzi nimi rozdiel?

Regulárne sídlo
Prenajímate si alebo ste si kúpili kancelárske priestory, za ktoré platíte vysoké sumy, kde sídli vaša firma. Adresa tejto kancelárie je zapísaná v obchodnom registri ako sídlo vašej firmy. Toto je úplne bežný postup, ako väčšina podnikateľov postupuje. No virtuálne sídlo je odlišné. V čom?

Dirtt and Business Interiors

Virtuálne sídlo
Je výhodné vtedy, keď na svoje podnikanie nepotrebujete kancelárie, pretože pracujete z domu alebo v teréne, ale svoju domovskú adresu nechcete mať zapísanú ako sídlo firmy v obchodnom registri. Aké má výhody virtuálne sídlo spoločnosti? Hlavnou z nich je, že ušetríte stovky eur za prenájom, to znamená, že mesačná cena za tieto služby je pár desiatok eur – záleží na lokalite, ktorú si vyberiete. V tejto kancelárii reálne nefungujete, iba vám poskytuje adresu, ktorú si zapíšete ako sídlo svojej firmy do obchodného registra. Chodí vám tam pošta, o ktorú sa postará recepcia, ktorá vás o nej bude informovať SMS alebo mailom.

Šetriť sa oplatí
Na začiatku podnikania je každé ušetrené euro dobré, a práve virtuálne sídlo vám pomôže s úsporou. Ďalšími spôsobmi sú optimalizácia daní, nákladov, používanie úsporných atramentových kaziet do tlačiarní, recyklovaný papier, LED osvetlenie, keď máte pôžičky, tak ich konsolidácia. Jednoducho, spôsobov, ako využívať každý cent rozumne, je veľa.