Rozdiel medzi prenajatým a vlastným lešením

Ak plánujete rekonštrukciu vonkajšej steny vášho domu, určite sa okrem ceny zamýšľate aj nad možnosťami samotnej realizácie. Pravdepodobne vám záleží na tom, aby renovácia vášho domu prebehla čo najrýchlejšie, aby ste mohli čo najskôr radovať z vylepšenej fasády. Či si už na prácu najmete stavebnú firmu, živnostníkov alebo si na prerábanie trúfnete sami za pomoci svojej rodiny, vždy budete musieť riešiť otázku ohľadne lešenia.

solidbau.sk

solidbau.sk

Máte asi len dve možnosti. Tou prvou je prenájom lešenia od profesionálnej firmy, prípadne osloviť niekoho v rodine, kto by vám lešenie mohol zapožičať. Ani v druhom prípade to zrejme nebude zadarmo. Ak by vám aj bol niekto z rodiny ochotný zapožičať lešenie bezodplatne, musíte si zvážiť náklady na dovoz takého lešenia k vám domov, navyše je dosť pravdepodobné, že sa bude jednať o starší typ lešenia, ktoré síce svoj účel splniť môže, pripravte sa však dostatočne dlhý čas, ktorý strávite jeho rozkladaním a skladaním.

Prenájmom lešenia od profesionálnej firmy vám množstvo starostí odpadá. Firmy, ktoré takýto prenájom poskytujú zväčša zabezpečia aj montáž a demontáž za prijateľné ceny.

Aký je rozdiel medzi prenajatým a vlastným lešením?

  • vlastné lešenie musíte sami rozložiť
  • ak máte starší typ lešenia, strávite pri montáži dlhé hodiny
  • aj vlastný typ lešenia musíte k vám domov nejako prepraviť (s tým sú spojené náklady)
  • vlastné lešenie môže byť  nebezpečné, profesionálne firmy by mali používať len značkové lešenie
  • lešenárska firma zabezpečí kompletný servis vrátane montáže/demontáže