Rozdiel medzi micro USB a mini USB

USB (Universal Serial Bus=univerzálna sériová zbernica) Mini USB a micro USB sú dva typy USB konektorov používajúce menší USB port ako u štandardných USB portov. Najčastejšie sa používajú v mobilných, alebo ľahko prenášateľných zariadeniach. Rozdiel je iba vo feľkosti, nie funkčnosti portu. Pripájacie káble sa vyrábajú spravidla so štandardným konektorom na jednej strane, pre pripojenie k PC a mini alebo micro USB na druhej strane, pre pripojenie k danému zariadeniu.

Čo je micro USB?

Micro USB je jeden z novších (2007) formátov USB konektorov, používa sa tak ako aj mini USB v mobilných telefónoch, GPS, digitálnych fotoaparátoch, rôznych prehrávačoch a podobne. Micro USB je novší ako mini USB a je menší.

tor00722 / FreeDigitalPhotos.net

tor00722 / FreeDigitalPhotos.net

Tip 

Spoločnosť Sketch,s.r.o. informuje: Hľadáte pre svoju firmu vhodné reklamné predmety? Medzi najžiadanejšie reklamné predmety patria rôzne typy reklamných USB kľúčov. Ak by ste si nevedeli z aktuálnej ponuky vybrať, popredná spoločnosť Sketch, s.r.o. Vám rada dodá USB kľúče vyrobené na mieru. Ak by ste potrebovali viac informácii o USB kľúčoch, pozrite si ich TU.

Čo je mini USB?

Mini USB je konektor menší ako štandardný USB konektor. Používa sa tak ako aj micro USB v mobilných telefónoch, GPS, digitálnych fotoaparátoch, rôznych prehrávačoch a podobne. Mini USB je starší ako micro USB a je o čosi väčší.

Aký je rozdiel medzi mikro USB a mini USB?

  • mini USB je o čosi starší ako micro USB
  • micro USB je menší konektor ako mini USB
  • rozdielna je veľkosť, nie funkčnosť