Rozdiel medzi McDonald’s a Burger King

V poslednom období aj u nás fast foody zaznamenali obrovský boom.

Čo je Burger King?

Burger King (tiež známy ako BK) je americká spoločnosť so sídlom na Floride zastrešujúca globálnu sieť fast foodových reštaurácií. Svoje hamburgery predávajú už od roku 1953, do sveta expandovali v roku 1963. Pod touto značkou existuje vo svete vyše 12000 prevádzok, z ktorých je vačšina vlastnená prevádzkovateľmi (franchise). Medzi najznamejšie produkty tejto značky patrí sandwich Whooper alebo kurací Tendergrill. Klasické menu pozostáva z hamburgeru, hranoliek a nápojov od spoločnosti Coca Cola. Slovenský prevádzkovateľ Burger Kingu v nedávnej dobe skrachoval, preto na Slovensku momentálne Burger King nenájdeme.

KEKO64 / FreeDigitalPhotos.net

KEKO64 / FreeDigitalPhotos.net

Čo je McDonald’s?

McDonald’s je celosvetovo najväčšou a najznámejšou sieťou hamburgerových fast foodových reštaurácií. Táto značka existuje od roku 1940 a jej prevevádzky nájdeme v 119-tich krajinách sveta. Klasické menu pozostáva z hamburgeru, hranoliek a nápojov od spoločnosti Coca Cola. Väčšina prevádzok je vlastnená prevádzkovateľmi (franchise), ktoré majú zaplatenú licenciu. Medzi najznámejšie produkty patrí napríklad Big Mac, McChicken, Snack Wrap, Royal, Big Tasty a iné. McDonald’s sa aj u nás teší veľkej popularite a rastu v posledných rokoch.

Aký je rozdiel medzi McDonald’s a Burger King?

  • McDonald’s je najväčší fast food reťazec na svete, BK je druhý najväčší
  • najznámejším produktom McDonald’s je  Big Mac a pre Burger King je ním Whooper
  • McDonald’s existuje od roku 1940, BK od 1953
  • McDonald’s je na Slovensku veľmi úspešný a to od roku 1995, no prevádzkovateľ Burger Kingu po 2 rokoch pôsobenia nedávno skrachoval