Rozdiel medzi last minute a first minute

Čo je last minute?

Last minute (posledná minúta, chvíľa) je termín označujúci zájazdy alebo dovolenky s fixným termínom začiatku, ktoré sa majú konať vo veľmi krátkom čase, preto je aj ich cena väčšinou veľmi zvýhodnená. Ponuky last minute zájazdov sa týkajú najmä zájazdov, ktoré sa úplne nevypredali v rámci klasického termínu cestovnej kancelárie. Niektoré kancelárie a agentúry sa špecializujú výlučne na zájazdy last minute.

Gualberto107 / FreeDigitalPhotos.net

Gualberto107 / FreeDigitalPhotos.net

Čo je first minute?

First minute (prvá minúta) alebo first moment je termín označujúci zájazdy alebo dovolenky, ktoré si klient zakúpi v väčšom predstihu ako ostatní zákazníci, to znamená buď na začiatku sezóny alebo pri zverejnení ponuky danej cestovnej kancelárie. First minute zájazdy môžu byť oproti štandardne zakúpeným o veľa lacnejšie, akcia môže platiť do určitého dátumu alebo pre istý počet prvých predaných zájazdov.

Aký je rozdiel medzi last minute a first minute?

  • first minute je zájazd zakúpený na začiatku zverejnenia ponuky alebo na začiatku sezóny, last minute je akcia na zájazdy, ktorých termín začatia je vo veľmi krátkom čase, teda v priebehu sezóny