Rozdiel medzi drogériou a ekodrogériou

Predponu EKO alebo BIO (v preklade život) dnes nájdete nielen u potravín, lámp, kozmetiky, ale aj u drogérie. Rovnako ako biopotraviny, tak aj ekodrogéria a ekokozmetika pochádzajú z ekologického hospodárstva.

Takéto výrobky neobsahujú žiadne živočíšne suroviny okrem včelieho vosku. V prípravkoch nenájdete ani syntetické či konzervačné látky. Ekodrogéria ponúka aj ekologické čistiace a pracie prostriedky. Na rozdiel od prípravkov konvenčnej drogérie prípravky neobsahujú chlór, zložky pochádzajúce z ropy ani iné chemické látky. Chemické látky sú nahradené prírodnými.

Uveďme si napríklad rastlinné oleje, citrusové plody, obilniny. Tieto zdraviu prospešné látky neškodia Vášmu zdraviu a zároveň sú šetrné i k životnému prostrediu. Ďalšou výhodou ekologickej drogérie je, že prípravky nie sú testované na zvieratách a sú biologicky rozložiteľné.

Zaujímavosťou je aj to, že fľaše sú vyrobené z cukrovej trstiny a práve preto sú ľahko rozložiteľné v prírode. Tu môžete nájsť jednotlivé produkty ekodrogérie, ktoré spĺňajú najprísnejšie normy.

Supertrooper / FreeDigitalPhotos.net

Supertrooper / FreeDigitalPhotos.net

V ekodrogérii nájdete všetok požadovaný sortiment. Najväčším a najznámejším výrobcom je spoločnosť Ecover, ktorej produkty komplexne pokrývajú potreby trhu.

Čo sa týka umývacích a čistiacich schopností, sú ekovýrobky rovnako kvalitné v porovnaní s bežnými prípravkami.