Rozdiel medzi taxi službou a prepravou osôb

Určite ste už niekedy uvažovali nad tým, prečo nie je taxi služba to isté ako preprava osôb. Poviete si – prečo veď je „taxík ako taxík“ nie? Na mieste je teda otázka, prečo sa niektoré spoločnosti zameriavajú týmto smerom, prípadne i jednotlivci nazývajú rozdielne – taxi alebo preprava osôb? Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o dve identické veci. V podstate áno, v oboch prípadoch sa jedná o spôsob dopravy, ktorý je možné využiť kdekoľvek a kedykoľvek potrebujete. No ak sa pozrieme na tento „problém“ hlbšie, zistíme, že medzi taxi službou a prepravou osôb sú isté rozdiely.

Niekomu preto vyhovuje viac taxík, iným zase preprava osôb. Pozrime sa však na najväčší rozdiel medzi prepravou osôb a taxíkom. Určite sa Vám už niekedy stalo, že ste sa potrebovali súrne dopraviť do susedného mesta, prípadne tí mladší z diskotéky domov. V tomto prípade väčšinou ľudia volia a uprednostňujú taxíky skôr ako prepravu osôb. Preprava osôb je však lepšia a hlavne výhodnejšia čo sa týka väčších vzdialeností, teda ak potrebujete odviesť napríklad z Bratislavy na Schwechat letisko alebo do Košíc. Dokonca aj niekam ďalej, napríklad na väčšie a významné európske letiská, keď cestujete za prácou, alebo ak potrebujete zaviesť na poslednú chvíľu na dovolenku napríklad do Chorvátska. Takže z toho vyplýva, že preprava osôb má oveľa širšie uplatnenie v praxi ako klasický taxík, kde by vás taxikár asi len ťažko zaviezol niekam do Nemecka. A to ešte nehovoríme o cene – to je logicky ďalší rozdiel.

Výhodou je určite aj možná platba cez akúkoľvek kreditnú kartu, takže nemusíte utekať niekam do bankomatu a taktiež nepotrebujete mať pri sebe žiadny obnos peňazí a hotovosť. Prepravnú spoločnosť je na rozdiel od taxíka, dobré zvoliť aj ak potrebujete dopraviť svojich zamestnancov do práce, prípadne odviezť svojich obchodných partnerov pohodlne i komfortne z rokovaní, porady či konferencie. Toto využívajú najmä firmy a spoločnosti pre svojich zamestnancov, ktorým je možné samozrejme vystaviť na prepravu doklad – faktúru a môžu si to dať do svojich nákladov. Dúfame, že sme vám ukázali aspoň niekoľko najzákladnejších rozdielov a samozrejme pomohli pri výbere.

stockimages / FreeDigitalPhotos.net

stockimages / FreeDigitalPhotos.net