Rozdiel medzi novými a používanými autodielmi

Každý majiteľ auta, ktoré má už čo-to za sebou, sa počas dlhšej cesty modlí k štvorkolesovému bohu, aby to jeho auto prežilo, pretože sa mu nechce ísť do autoservisu a platiť za drahú opravu, nové diely na staršie modely stoja často viac ako tie na najnovšie autá. Možnosťou, ako ušetriť sú používané autodiely, aký je rozdiel medzi starými a novými autodielmi? Je správne snažiť sa ušetriť kúpou používaných náhradných dielov?

Nové autodiely
Aký je rozdiel medzi novými a staršími dielmi? Okrem toho, že nové sú v originálnom balení je rozdiel aj v cene – sú drahšie, ale to je logické, pretože ich ešte nikto nepoužíval a máte na ne minimálne dvojročnú záruku, čo sa o používaných dieloch nedá povedať. Navyše viete, že si kupujete žiadanú kvalitu a nemusíte si pri každom hrbole na ceste obávať, aby vám neodišiel „nový“ tlmič, ktorý ste si kúpili z bazáru. Hoci sú nové autodiely náročnejšie pre vašu peňaženku, kvalitou vám to vrátia.

Používané autodiely
Používané diely vám môžu ušetriť viac ako polovicu z ceny nového dielu, no viete, v akom sú stave? Pokiaľ prešli repasom a výstupnou kontrolou, tak sa nemáte čoho obávať, pretože pri kúpe dostane záruku (individuálnu), čo znamená, že si mechanici stoja za svojou prácou. No pokiaľ ste sa rozhodli kúpiť si náhradný diel odniekiaľ z vrakoviska, mali by ste byť opatrný. Navyše, nie každý autodiel je vhodné kupovať používaný – nové autopoťahy by ste si dali bezproblémov do auta a čo používané? Asi nie.

khunaspix / FreeDigitalPhotos.net

khunaspix / FreeDigitalPhotos.net

Nie všetko „repasované“ je dobré
Myslíte si, že keby sa repasovali gumy na auto, bol by o ne záujem? Niektorí šetrilkovia by si ich samozrejme kúpili, ale s akým rizikom by na nich jazdili? Spoľahlivé pneumatiky sú základom bezpečnej jazdy, preto sa nepredávajú použivané a repasujú iba také diely, pri ktorých to nemá vplyv na ich funkčnosť, výkonnosť či bezpečnosť.