Rozdiel medzi Bachovými kvapkami a Bachovou terapiou

Čo sú bachove kvapky?

Bachove kvapky bez Bachovej terapie sú vhodné hlavne pri samoliečbe, prevažne v akútnych prípadoch.

Bachove kvapky rozdeľujeme do 7 skupín :

  1. na strach,
  2. na neistotu,
  3. na nedostatok záujmu o prítomnosť,
  4. na osamelosť,
  5. na precitlivenosť voči vonkajším vplyvom a predstavám,
  6. na zúfalstvo a beznádej,
  7. na prílišnú starostlivosť o druhých.

Takéto rozdelenie uľahčuje orientovať sa v systéme a názvy skupín môžu byť vodítkom pri samoliečbe a výbere vhodnej esencie. Systém od Dr. Bacha je vytvorený z 38 kvetov rastlín, ktoré korešpondujú jednotlivo s určitou emóciou, ktorá sa stala príčinou telesného, mentálneho, či duševného problému. Použitie Bachových kvapiek bez skúseného terapeuta, t.j. Bachovej terapie, môže pôsobiť menej účinne, alebo neúčinne, pretože pri miešaní Bachových kvapiek je potrebný terapeutický nadhľad. Nemusí priniesť očakávaný výsledok. Svoje blahodárne účinky sa prejavili i pri liečbe zvierat a pri ošetrovaní rastlín.

Zdroj obrázka: harmoniazdravia.eu/bachova-terapia/

 

Vedeli ste, že bachova terapia sa nazýva tiež aj Bachova kvetová terapia?

 

Čo je bachova terapia?

Bachovu terapiu vykonávajú skúsení terapeuti. Potrebné je práve rozkomunikovanie a prebádanie problému. Keď má klient dlhodobý problém, tak očakáva od Bachovej terapie aj dlhodobý terapeutický efekt. A v tomto prípade nepostačuje samoliečba. Ku tomu, aby sme lepšie porozumeli práve príčiny našich ochorení, je potrebný rozhovor medzi klientom a skúseným terapeutom. Práve kvalitná Bachova terapia nám pomôže nájsť príčinu a následne aj vhodnú kombináciu Bachových kvapiek.

Bachova terapia je kombinovateľná aj s inými metódami ako je: homeopatia, kineziológia alebo akupunktúra. Je vhodná aj v kombinácii s klasickou medicínou.