Rozdiel medzi prirodzenou /prírodnou liečbou akné a liečbou pomocou chémie

Mnoho jedincov v 21. Storočí siaha pri rôznych nie len kožných ochoreniach po tabletkách a všelijakých antibiotikách. Je to však naozaj potrebné? Dá sa taká rozšírená choroba akou je akné vôbec efektívne liečiť bez tabletiek? Samozrejme ! Čítajte nasledujúce riadky a radi vám poradíme.

V prvom rade je potrebné poznať príčinu vzniku akné. Niekedy vôbec nie je potrebné ihneď navštevovať lekáreň a mínať tažko zarobené peniaze na predražené antibiotiká a lieky. Áno má to zmysel v určitých prípadoch ale o tom si ešte povieme.

 

David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

Príčina vzniku

Ak mate akné na tvári je potrebné si najskôr stanoviť presnú diagnózu a teda. Opýtajte sa sami seba, máte dobrú životosprávu? Pijete dostatok vody? Máte dostatok pohybu? Možno vám to príde ako banalita ale ak máte pubertu za sebou tak práve tieto faktory zapríčiňujú vznik nepríjemného akné. Ak je organizmus toxikovaný tak sa to prejavuje v podobe vyrážok na tvári, na chrbte , na brade . A teda hlavne DETOXIKUJTE ! Pite veľa vody a zelený čaj . Vaše telo vám poďakuje .

Zažívate vo vašej práci stres? Aj keď to nie je jednoduché aj stres je častou príčinou kožných ochorení, laicky povedané, čo v sebe držíme neskôr prepukne na pokožku , najčastejšie v podobe pupákov a červených hnisavých vyrážok, ktoré vám v spoločnosti určite nepomôžu urobiť ten správny dojem. Skúste si nájsť popri práci nájsť čas aj na príjemné aktivity . Veľmi dobré je plávanie alebo behanie.

 

Povrchová liečba

Samozrejme napr také akné na chrbte je potrebné liečiť aj zvonka ale nemusíte hneď utrácať peniaze za antibiotické masti alebo aknemycín.  Skúste rokmi overené Aloe Vera. Hojivé a protizápalové účinky vám určite pomôžu ukľudniť pokožku a dokonca môžte tak predísť nepríjemným jazvám po akné.

akne na tvari
zdroj: Google Images
Ďalšie overené recepty „Starej matere“

  • Štava z citróna
  • Rozpučený cesnak
  • Zubná pasta

Dúfame, že ste v článku našli užitočné rady. Nezabúdajte však nato, že ak trpíte tažkou formou kožného ochorenia je potrebné vyhľadať profesionála vo vašom okolí a poradiť sa s ním.

Zdroj: http://akneliecba.sk